MyHappyHome

Wpisy

 • poniedziałek, 24 lutego 2014
  • Traktorowe łóżko

   Nadal pozostajemy w klimatach pomieszczeń ze specjalnym przeznaczeniem dla dzieci. 

   Tym razem pokażę Wam pomysł, który kiedyś zobaczyłam u swojego wujka. Wykonał on bowiem dla swoich dzieci łóżka w formie samochodów i traktorów.

   Zainspirowało mnie to do poszukania w sklepie czy takie rozwiązanie można gdzieś kupić gotowe. Nie będę tutaj robić jakiejś krypto-reklamy więc powiem tylko, że jest klika sklepów które sprzedają łóżka w różnych wymyślnych formach. Są między innymi samochody, motocykle, kwiaty, postaci z bajek, etc.

   Oczywiście, idąc do sklepu dostajemy gotowy produkt, ale musimy za niego też słono zapłacić. Ceny zaczynają się od 400 złotych przy prostszych modelach, a kończą aż... no właśnie. W zasadzie nie ma górnej granicy i wszystko zależne jest do projektu i użytych materiałów.

    

    

   Osobiście uważam, że nie ma sensu wydawać takich pieniędzy na łóżko, które de facto trafi do kosza jak tylko nasza pociecha z niego wyrośnie, a wyrośnie dość szybko. 

   Ale czy to powód żeby rezygnować z tego pomysłu?

   Nigdy w życiu... Zawsze można wykonać takie genialne łóżko samemu. Wystarczy kilka prostych narzędzie, ołówek, piła i klej do drewna. Najpierw odrysowujemy projekt na kawałku sklejki, potem wycinamy piłką elementy, a na koniec malujemy je i kleimy ze sobą. 

   Myślę, że każdy poradzi sobie ze zrobieniem traktorowego łóżka. Wydaje mi się, że gra warta jest świeczki.

   Jednym z ogromnych plusów takiego dzieła jest to, że takie łóżko nie tylko jest miejscem do spania ale i do zabawy. Dzieci mają wielką wyobraźnię. Na przykład mój syn siedząc w swoim bawi się w grę, którą nazwał "gra traktory". Polega ona na tym, że siedzi za kierownicą łóżkowego traktora i jeździ nim po wyimaginowanym polu.

   Takie łóżko daje dzieciom wiele radości i zabawy. Na pewno warto to wypróbować w swoim domu!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   duschka3000
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 lutego 2014 21:16
 • niedziela, 23 lutego 2014
  • Pokój Mario dla dzieci

   Po raz kolejny skupie się na stylizacji pokoju dla dziecka. Tym razem opowiem Wam o niesamowitym pomyśle jaki znalazłam ostatnio w sieci. Mianowicie, pokój prosto z krainy wesołego hydraulika o imieniu Mario.

   Z góry mówię, że to nie jest mój pomysł, tylko go znalazłam. Niesamowicie mi się spodobał i chyba sama spróbuję tak udekorować jeden z pokoi w moim domu. Gdy tylko mi się to uda na pewno zamieszczę tutaj swoje zdjęcia.

   Sam pomysł wydaje się być tylko prostym malowaniem, ale gdy przyjrzycie się uważniej zdjęciu zauważycie, że wiszące w powietrzu cegły to tak na prawdę prawdziwe półki. Nie wiem czy są one pomalowane czy może oklejone odpowiednimi grafikami, ale efekt 3D jeszcze bardziej potęguje wrażenia wizualne.

   Dodatkowo jeśli przyjrzycie się to zobaczycie, że postaci z gry nie są namalowane ani naklejone. Są to maskotki Mario i innych postaci (oraz potworków) z gry.

   Myślę, że koszt takiego wystroju nie powinien być zbyt wysoki. Wystarczy pomalować ściany zwykłą farbą pozwalającą na naklejenie obrazków. Z kolei naklejek nie trzeba szukać w sklepie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasła aby otrzymać grafiki w odpowiedniej rozdzielczości, a następnie zamówić w drukarni takie naklejki. Koszt takiego wydruku powinien zmieścić się w granicach 50 złotych.

   Polecam wszystkim wypróbowanie tego u siebie w domu :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Pokój Mario dla dzieci”
   Tagi:
   Autor(ka):
   duschka3000
   Czas publikacji:
   niedziela, 23 lutego 2014 16:41
 • sobota, 22 lutego 2014
  • Zaczynamy domowe rewolucje!

   Nazywam się Dorota i witam Was serdecznie na moim nowym blogu poświęconym w całości wystrojowi wnętrz i dekoracji mieszkania. Co jakiś czas będę starała się podrzucić Wam kilka pomysłów na ciekawe wykończenie wnętrz.

   Dziś zaczniemy od Ciekawego pomysłu na pokój dla dziecka. Taki wystrój nie tylko sprawi, że pokój będzie atrakcyjny wizualnie dla dziecka ale także zapewni mu rozrywkę na wiele godzin. Taka koncepcja została mi podrzucona przez moją przyjaciółkę. Ogólnie chodzi o to, żeby wyszukać sobie jakiś projekt wnętrza, np. taki jak na grafice poniżej:

   Następnie zamiast malować te przykładowe rybki kolorami zostawić tylko ich zarysy. Na ścianie powstaną w ten sposób kolorowanki dla naszego dziecka. Możemy pomalować ścianę zmywalną farbą, a następnie nanieść linie do wypełnienia. Dziecko będzie mogło co jakiś czas zmieniać kolory swoich rybek.

   Pomysł może wydawać się Wam dziwny, ale gwarantuję, że Wasze dzieci będą nim zachwycone. Gry i zabawy w pomieszczeniu własnoręcznie pokolorowanym sprawią dziecku wiele zabawy.

   Czekam na Wasze pomysły i ewentualne zdjęcia kolorowanek ściennych jakie wykonaliście w pokojach swoich pociech.

   Pozdrawiam :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   duschka3000
   Czas publikacji:
   sobota, 22 lutego 2014 22:24