MyHappyHome

Wpis

poniedziałek, 24 lutego 2014

Traktorowe łóżko

Nadal pozostajemy w klimatach pomieszczeń ze specjalnym przeznaczeniem dla dzieci. 

Tym razem pokażę Wam pomysł, który kiedyś zobaczyłam u swojego wujka. Wykonał on bowiem dla swoich dzieci łóżka w formie samochodów i traktorów.

Zainspirowało mnie to do poszukania w sklepie czy takie rozwiązanie można gdzieś kupić gotowe. Nie będę tutaj robić jakiejś krypto-reklamy więc powiem tylko, że jest klika sklepów które sprzedają łóżka w różnych wymyślnych formach. Są między innymi samochody, motocykle, kwiaty, postaci z bajek, etc.

Oczywiście, idąc do sklepu dostajemy gotowy produkt, ale musimy za niego też słono zapłacić. Ceny zaczynają się od 400 złotych przy prostszych modelach, a kończą aż... no właśnie. W zasadzie nie ma górnej granicy i wszystko zależne jest do projektu i użytych materiałów.

 

 

Osobiście uważam, że nie ma sensu wydawać takich pieniędzy na łóżko, które de facto trafi do kosza jak tylko nasza pociecha z niego wyrośnie, a wyrośnie dość szybko. 

Ale czy to powód żeby rezygnować z tego pomysłu?

Nigdy w życiu... Zawsze można wykonać takie genialne łóżko samemu. Wystarczy kilka prostych narzędzie, ołówek, piła i klej do drewna. Najpierw odrysowujemy projekt na kawałku sklejki, potem wycinamy piłką elementy, a na koniec malujemy je i kleimy ze sobą. 

Myślę, że każdy poradzi sobie ze zrobieniem traktorowego łóżka. Wydaje mi się, że gra warta jest świeczki.

Jednym z ogromnych plusów takiego dzieła jest to, że takie łóżko nie tylko jest miejscem do spania ale i do zabawy. Dzieci mają wielką wyobraźnię. Na przykład mój syn siedząc w swoim bawi się w grę, którą nazwał "gra traktory". Polega ona na tym, że siedzi za kierownicą łóżkowego traktora i jeździ nim po wyimaginowanym polu.

Takie łóżko daje dzieciom wiele radości i zabawy. Na pewno warto to wypróbować w swoim domu!

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
duschka3000
Czas publikacji:
poniedziałek, 24 lutego 2014 21:16

Polecane wpisy